piątek, 31 sierpień 2012 00:00

Dla dbających o linię jak skutecznie schudnąć

Z własnego doświadczenia wiem (a wyniki badań naukowych tylko to potwierdzają), że do sukcesu prowadzi nie tyle sama dieta ile wysoki poziom motywacji i kontakt z odpowiednim dietetykiem. Wiem, że bardzo ważna jest umiejętność słuchania i pomagania innym tak jak oni by chcieli a nie tak jak my byśmy chcieli żeby nam ktoś pomagał. Dzięki temu zarówno dieta, jak i cały proces prowadzenia wizyt kontrolnych jest maksymalnie dostosowany do potrzeb Pacjenta. Wizyty i diety układam tak, by cały czas podtrzymywać wysoki poziom motywacji i móc sprawować nadzór nad całym procesem chudnięcia. W między czasie uczę jak jeść, jak sobie radzić z organizacją posiłków w codziennym życiu, jaki ważne jest bycie cierpliwym i wytrwałym na diecie oraz staram się wpajać zasadę Sokratesa: „Człowiek nie żyje aby jadł, ale je aby żyć”.

By ułatwić przejście całego procesu odchudzania, a następnie utrzymania prawidłowej masy ciała, nie tylko oferuję dietę, ale i stałą opiekę. Z doświadczenia wiem, że spotkanie z dietetykiem daje niesamowitą siłę do kolejnego działania w chwilach, gdy czujemy że tracimy silną wolę i nagle nie jesteśmy w stanie oprzeć się kuflowi piwa, czekoladkom, wieczornemu podjadaniu. Nagle mówimy sobie: to zaczynam od nowa zaraz po urodzinach, po weselu, po wakacjach:… i że to już odstani raz. Niestety za chwilę będą kolejne urodziny, kolejne wesele i kolejne wakacje….. i schemat się powtarza. Chcę udowodnić że nawet na diecie odchudzającej można dobrze się bawić, nabierać pewności siebie i zmieniać nawyki żywieniowe. Zależy mi na tym by nawet na diecie mającej na celu zbicie nadmiaru tkanki tłuszczowej tzw.: „obcego ciała :)”, można nauczyć się radzić sobie z codziennym życiem. Trzeba tylko naprawdę chcieć coś z sobą zrobić i zacząć działać.

tlko czarne owoce jagodowe

Czytany 5270 razy Ostatnio zmieniany sobota, 08 wrzesień 2012 11:26
Dietetyk

Dietetyk z kilkunastoletnią praktyką

--Jestem zwolenniczką stwierdzenia: „najpierw wymagaj od siebie a potem od innych” dlatego w pracy z Pacjentem bardzo ważna jest dla mnie solidność, rzetelność i jakość świadczonych usług.--

Więcej w tej kategorii: Czego powinniśmy być świadomi »